Bolt Race Team


Racing Leagues:


Time Trial League

Event Information

League Standings

Previous Results

Current Standings

Last updated: Tuesday, October 8

Individual results: A Grade | B Grade | C Grade | D Grade
Team results: A Grade | B Grade | C Grade | D Grade

Individual Results

A Grade
NameTeamEP
Daniel Pettinger 🔰 Vision 4 40
Pete Younghusband   2 12
Ed "Cleatless" Ray WTRL 1 10
Hywel Davies 🔰 BRT 1 10
O.C.Mnt.gt 🐐   1 10
Piotr Truszczyński TeamPL eRacing 1 7
Flocycle Flo HFR 1 7
Shawn Gray [X] Team X 1 7
Brage Bergeng [V]🐢 Vikings 1 7
Sean Casson(WTRL1) BRT 1 7
Seb Kleb   1 7
Pontus Synning (Sz) Sz 1 5
Sebastian Kühn 🔰 Vision 1 5
Dan Webster   1 5
Andy Barrie BRT 1 5
Rüdiger Grosch GCA 1 5
Alastair Moffatt   1 3
Kevin Headley teamWKG 1 3
Dom Betteridge BRT 1 3
Phil Constantinou [BRT] BRT 1 3
Richard Latimer   1 3
Simon Hanrahan 8017   1 1
Javad Falsafi   1 1
Benjamin Johnston [YOUTH] Innovation 1 1
B Grade
NameTeamEP
Andrew Tapley [BRT] BRT 5 106
Michael Jähnig ZRG 3 67
Simon-John King   5 65
Stewart Ward NFCC 3 45
Steve Shrubsall   2 42
Francisco Arce (BRT Craft Beers) BRT 2 26
Tobias Dernell   1 23
JEROEN TER HEURNE 1762   1 23
Johannes Reining [BMPRO] BMPRO 1 21
Fat Boy   2 20
Uinseann H   1 19
Terry Dodsworth   1 19
Arne Danielsen [V] (Fenrir) Vikings 1 17
Gareth Churcher Team CLS 1 17
Jon Paul Ramirez   1 17
Ronald Damme   1 15
Ryan Kersh DIRT 1 15
Ferry Riksen RRH 1 15
Mark Jeszke Tri hard 1 13
Jordan Patik   1 13
David finn Team CRYO-GEN 1 13
Mark Harris (BRT Craft Beers) BRT 1 13
Murdo Fish SBC 1 11
Per Gustavsson   1 11
Jimboqu Q8   1 11
Benny Nilsson Sz 1 11
Sigurgrimur Jonsson FUSION DEVELOPMENT 1 11
Ditlev Friis DBR 2 10
B Schouten   2 10
Kaspar Straathof TeamNL 1 9
Uel Cunningham ZSUN B2 ZSUN 1 9
Stuart Leach (BRT) BRT 1 9
Mikko Rasimus FZR 1 9
Steve Smith   1 9
RICHARD SCOTT 7622   1 7
Takumi Itsusaki ZJRT 1 7
Aaron Stagg FFC 1 7
Robert Barnard (Team Cystic Fibrosis)   1 7
Paul van Haestregt ART 1 7
Kasper Hanghoj   1 7
Mads Jensen TMF 1 5
Martin Devine Race3R 1 5
Dov Mac#AAA   1 5
Nick Dickinson (TFC Hurricane) TFC 1 5
Lee Grunwell BKRS 1 4
Tobias Gunnarsson   1 4
Dolph Meyer (BRT Trappist Beers) BRT 1 3
Tommy Sellars   1 3
Johnny van Gesink Maximus 1 2
Dan Goodwin (HSS)(U16)   1 2
nagy tibor ZHU 1 1
C Grade
NameTeamEP
Darren Stanley   3 25
Daniel Spisiak   3 20
David Williams   1 10
Jeroen van Keulen WaW 1 10
David Salvador BRT 1 10
joost Veldkamp   1 10
Dan Webster   1 7
Brian Cooper DIRT 1 7
Mark Hipkiss   1 7
M.Koo   1 7
Joey McGuire   1 7
Agata Kurkiewicz TeamPL 1 7
anthony lucas   1 7
Jason Gardiner   1 5
Richard Giddings   1 5
R. R.   1 3
David Swan [BRT] (BRT Tequilla Chasers)) BRT 1 3
eunan Harty   1 3
Giovanna Fantucchio BRT 1 3
Florian Willms   1 1
D Grade
NameTeamEP
Becci Bryant Race3R 1 10
Carl Van Tittelboom [bzr] BZR cycling team 1 7
Stig Stensen Vikings 1 5
Julian Hudson BRT 1 3
Joe Calzone   1 1

Team Results

A Grade
TeamResultsPoints
Vision 5 45
BRT 5 28
WTRL 1 10
Vikings 1 7
Team X 1 7
TeamPL eRacing 1 7
HFR 1 7
GCA 1 5
Sz 1 5
teamWKG 1 3
Innovation 1 1
B Grade
TeamResultsPoints
BRT 10 157
ZRG 3 67
NFCC 3 45
BMPRO 1 21
Vikings 1 17
Team CLS 1 17
DIRT 1 15
RRH 1 15
Tri hard 1 13
Team CRYO-GEN 1 13
FUSION DEVELOPMENT 1 11
Sz 1 11
SBC 1 11
DBR 2 10
TeamNL 1 9
ZSUN 1 9
FZR 1 9
FFC 1 7
ART 1 7
ZJRT 1 7
TFC 1 5
Race3R 1 5
TMF 1 5
BKRS 1 4
Maximus 1 2
ZHU 1 1
C Grade
TeamResultsPoints
BRT 3 16
WaW 1 10
DIRT 1 7
TeamPL 1 7
D Grade
TeamResultsPoints
Race3R 1 10
BZR cycling team 1 7
Vikings 1 5
BRT 1 3