Bolt Race Team


Racing Leagues:



Masters Time Trial Racing League: 2021 Series 3

These are the handicapped results for Masters, based on VTTA times. When viewing on ZwiftPower, sort by the VHT/VTTA column, which is used for generating these results. More Information on how the VTTA standards are calculated is available at the UK Veterans Time Trials Association.

You can also view the standard category based results available for all riders.

Covers races from 7th April, 202126th May, 2021.

Last updated: Wednesday, May 5

Individual results: E Grade
Team results: E Grade

Individual Results

E Grade
NameTeamEP
Marco Roetert Steenbruggen TeamNL 4 162
Emiliano Bonetta   4 118
John Cameron (BRT ) BRT 4 66
Dave Wilby ICC 6191 Ilkley CC 1 50
Mark Rigby (Cleveland Wheelers) CWCC 1 50
Darren Stanley   2 50
Kristy MightOn BRT 1 50
Matthias Keller   1 40
Darren Heath [R&K Lions] Rowe & King 1 40
Peter Hernold   1 40
Paulo Joaquim Campos   1 33
Richard Harvey (BRT Venus) BRT 1 33
David Richardson   1 33
Stefan Faulkner [BRT] BRT 1 33
Philipp Pene (KC-B6) KIRCHMAIR e-Cycling 1 28
Lucy Partridge BRT 1 28
James Tiffany4015   1 28
Mike Myers   1 28
Christopher Groening8750   2 26
Data Vader   1 25
Rob Spink (BRT Tequila Chasers) BRT 1 25
Jose Díaz   1 25
Patrick Curran   1 25
Jeff Partridge #Bynea #WGT Bynea CC 1 22
Scott Robertson [BRT] BRT 1 22
. Mad Max..   1 20
Leigh Smith EVelo   1 20
M) Edmead (Team Aerocycles Aerocycles 1 20
Fred Isak   1 20
Lee Griffiths (BRT Omega) BRT 1 19
Greg Middleton 1709   1 19
Seys Luc   1 19
Angela Simpson PDQ 1 19
Kasper Buur [BAEK] BAEK 1 18
Thierry PLANTARD   1 18
Brad Heath   1 18
Craig Boothe3953   1 17
Scott Reid   1 17
Andreas Kasperek (KC-B5) KIRCHMAIR e-Cycling 1 17
Jose I martin   1 16
Gerhard Grabner   1 16
Chris Bennett   1 15
Marco Van Dijk   1 15
Adrian Stevens   1 14
Luís Abreu (Tretas BT) Tretas BT 1 14
Anders Cordtz [DBR] 🐐 9154 DBR 1 13
otavio fernando carollo   1 12
Dustin Holmstrom [DIRT] DIRT 1 11
Sebastian Stock ZRG 1 11
Mark Templeton8548   1 10
Gary Simonds   1 9
Ralf Schönbach   1 7
Maurice Allard   1 6

Team Results

E Grade
TeamResultsPoints
BRT 9 244
TeamNL 4 162
CWCC 1 50
Ilkley CC 1 50
KIRCHMAIR e-Cycling 2 45
Rowe & King 1 40
Bynea CC 1 22
Aerocycles 1 20
PDQ 1 19
BAEK 1 18
Tretas BT 1 14
DBR 1 13
DIRT 1 11
ZRG 1 11