Bolt Race Team


Racing Leagues:



Criterum Racing League: 2020 Series 6

Covers races from 15th October, 20203rd December, 2020.

Last updated: Monday, October 19

Individual results: A Grade | B Grade | C Grade | D Grade
Team results: A Grade | B Grade | C Grade | D Grade

Individual Results

A Grade
NameTeamEP
Daniel Hellem (DIRTy Afternoon Delight) DIRT 1 50
Nick DeHaan (FINESSE WAHOO) FINESSE WAHOO 1 40
Jacob Wilson PLCC 1 33
Derrek Ivey (Toronto Hustle) TORONTO HUSTLE 1 28
Stu WS   1 25
Matt Thom (BCC-B) BCC - Bees 1 22
Bevan D   1 20
Reece Tucknott (CCS) CCS 1 19
Jacob K.(Mukki Latte)   1 18
Tsuyoshi Sakuma   1 17
Alexis Brown BCC Dynamite BCC Dynamite 1 16
L isa S BCC Cats BCC-Cats 1 15
B Grade
NameTeamEP
Quentin Goossens   1 50
Kevin Cusse   1 40
Barry Davis BCC - B BCC - Bees 1 33
Robert Parr [KoS]   1 28
Rob Daynes | VCC   1 25
Neil Campbell BCC-C🦁 BCC-Cats 1 22
Andrew Ewing   1 20
Harvey Mushman (BRC Hornets) BRC 1 19
Shane Mcconachie   1 18
kevin jones Somerset Rc Somerset RC 1 17
#. Damo (FTroop) FTroop 1 16
Sam Lancia BCC Dynamite BCC Dynamite 1 15
John Macarthur   1 14
ALBY MEDINA (VCRT Rotties) VCRT 1 13
Javier Garcia Biciobiker 1 12
Gavin Noble   1 11
John Honeyball ACTri   1 10
M attySivBCC BCC-Cats 1 9
Rhys Peters DTC 1 8
Bryan Taaffe BCC - B BCC-A 1 7
Mark Shannon BCC-A BCC Astros 1 6
Mark Dury BCC BCC-Cats 1 5
Jason White   1 4
Jeremy Keen FTroop 1 3
Pat Klassen   1 2
Baz Bond FTroop 1 1
M Crawford (rippedgeek1@gmail.com)   1 1
Martin Wales (BCC) BCC Dynamite 1 1
Emma Padovan FTroop 1 1
Mac Yorston7648   1 1
Craig Haney   1 1
Jacob Philipsen Lamont LAMONT 1 1
Pat H.   1 1
DANIEL O BRIEN BCC BCC - Bees 1 1
C Grade
NameTeamEP
Eric Nikolaus   1 50
Daniel Potter (BRT Cheetahs) BRT 1 40
Marcus Stoneham BCC BCC Dynamite 1 33
Paul B Smith   1 28
6021 Jerome TRIDON (Bikes-FR) BIKES-FR 1 25
Adam Collier_BCC BCC Dynamite 1 22
Richard Hall [BCC] BCC-Cats 1 20
David Claydon (BRT C-sectioned) BRT 1 19
Davi Romeo ROMEO 1 18
Gerry Heverin(TUZ)   1 17
P Bink   1 16
geo vandeginste BZR cycling team 1 15
Mark Hale   1 14
Andy Turner   1 13
Matt Heath   1 12
Hayden Measham BCC-Cats 1 11
Dieter De Cooman BZR cycling team 1 10
Craig Hogan FTroop 1 9
Paul Knowlton (ICC)   1 8
Matt Jones   1 7
.. Bike Tool... (Buckaroo)   1 6
Richard Lay BCC BCC Dynamite 1 5
Peter Jones BCC - B   1 4
Mark Littlewood (BCC) BCC-A 1 3
Tamsin BCC BCC-Cats 1 2
Lauren Mosbey   1 1
Jonny Noergaard Jensen ( DBR )   1 1
Maclaud Volson   1 1
Nick Armstrong (Nuna) TriVic 1 1
David Morton BCC-A BCC Astros 1 1
Ruben Smits3641   1 1
Rob Reilly   1 1
D Grade
NameTeamEP
Oliver White BCC Astros BCC Astros 1 50
Graeme MacDonald9802   1 40
James Ainsworth BCC BCC-Cats 1 33
Albert May - BCC Astros BCC Astros 1 28

Team Results

A Grade
TeamResultsPoints
DIRT 1 50
FINESSE WAHOO 1 40
PLCC 1 33
TORONTO HUSTLE 1 28
BCC - Bees 1 22
CCS 1 19
BCC Dynamite 1 16
BCC-Cats 1 15
B Grade
TeamResultsPoints
BCC-Cats 3 36
BCC - Bees 2 34
FTroop 3 20
BRC 1 19
Somerset RC 1 17
BCC Dynamite 2 16
VCRT 1 13
Biciobiker 1 12
DTC 1 8
BCC-A 1 7
BCC Astros 1 6
LAMONT 1 1
C Grade
TeamResultsPoints
BCC Dynamite 3 60
BRT 2 59
BCC-Cats 3 33
BZR cycling team 2 25
BIKES-FR 1 25
ROMEO 1 18
FTroop 1 9
BCC-A 1 3
BCC Astros 1 1
TriVic 1 1
D Grade
TeamResultsPoints
BCC Astros 2 78
BCC-Cats 1 33