Bolt Race Team


Racing Leagues:



Iron Goat Racing League: 2020 Series 1

Covers races from 12th January, 20201st March, 2020.

Last updated: Saturday, March 7

Individual results: A Grade | B Grade | C Grade | D Grade
Team results: A Grade | B Grade | C Grade | D Grade

Individual Results

A Grade
NameTeamEP
Lennart Zwart TeamNL 1 9
Danino Y race3R Race3R 1 9
Jono Hornblow (Leisure Lakes �Trek)   1 9
Tom Gakes BRT 1 7
Ed "Cleatless" Ray (Volendam) WTRL 1 7
Marc-Antoine Pouliot FINESSE ECT 1 7
Nicolas Christin 🐧   1 7
Tommy Sellars (TFC Typhoon) TFC 1 7
Kjetil Farup🔰 Vikings 1 7
Kevin Vander Ende [Splunk>] Splunk> 2 6
Kenneth Vibæk   1 5
Philippe Poirier   1 5
Arron Voice CLR 1 5
Jeroen Kniep TeamNL 1 5
Thomas Sundtoft (Uppsala Multisport)   1 5
Douglas McKillop   1 5
1 Cycle Jockey Team High Rollers 1 5
Eric Deare   1 4
Jero Nefkens Race3R 1 34
Anders Kolderup Vikings 5 33
Cam Candelaria (CRYO-GEN Vultures) Team CRYO-GEN 1 31
Roman T ✪ Race3R 1 3
TXCycleWerks 5236   1 3
Matt A. P. | Team3R DIRT 2 3
Martin Lykke MIF 1 3
Sebastien LANGLACE7479   1 3
Rick Anderson ZSUN 1 3
Will Duffy BathCC 1 29
John Osguthorpe [CRYO-GEN] Team CRYO-GEN 2 28
Vincent Davis Team CRYO-GEN 1 27
LUKASZ GRABARCZYK ZTPL.CC eRacing 1 25
Michael Scaffardi (ATP Racing1) ATP Racing 1 23
Jérôme Comtois-Urbain   2 20
Josh Murphy   1 2
Ian Witkowski   1 18
liam haslam   1 18
Birk Hansen 🔰 FUSION ECT 1 18
Ken Vida DIRT 1 17
Carsten Künsken ZRG 1 15
Klaudiusz Debski (ZTPL) ZTPL.CC eRacing 1 15
Carl Baravelli 9562 ÅCK 1 15
JPV CLAN KNOX 1 15
Uros Komac TOP-FIT 1 13
. NeonBird   1 13
Jack Stacy5359   1 13
Edwin Driessen   1 13
Roy Miles Team CRYO-GEN 1 11
Kenneth Morris (R3R WestLife) Ski City 1 11
Wade Cruser | AP Racing   1 11
Nicolas Dricot Foudre ⚡️ 1 10
Seb Kleb   1 10
Rob Britt KISS RT 1 10
Jesper Attermann 🔰 FUSION ECT 1 10
jonathan brown   1 1
Steve Hough   1 1
B Grade
NameTeamEP
Chris Reynolds[Cryo-Gen] Team CRYO-GEN 1 9
Albert Jordana ØVB 1 9
Anton Arvidsson (CK SunTrip)   1 9
Marcin Wierzejewski   1 9
Sean Rice DIRT 1 9
Niels Hubers l QddS   2 8
Hatakeyama Kazuoki CORNOGRANDE 1 7
Tim Gilbert   1 7
Joe Cadwallader KISS RT 1 7
Velofitbrasil Treinamento Esportivo & Bike Fit   1 7
Pierre Jackson   1 7
Jamie Harris1615   2 6
M ark H00T0N   1 6
Art M.   4 56
Richard Gibson   1 5
Jean-Pierre Pauly BZR cycling team 1 5
Mark Alderman   1 5
Aaron Helman   1 5
Krzysztof Lemiecha ZTPL.CC 1 4
Kjell Aage Kristoffersen[V] Vikings 1 34
Alain Cadorette Cannondale Echelon 4iiii Cannondale/4iiii 1 31
Harm Verhoeven CTWT 2 31
Garry Twiss TFC 1 3
Mikael Eklund 1809 INDUSTRI 1 3
Eugene Kanshin NYU 1 29
Glebster Carr (BRT) BRT 3 29
Benjamin Sigbjørnsen KISS RT 1 27
Trond G. Amundsen Holmenkollen CK 1 25
Andreas Phillipsen NLEC 1 23
Mejdin Melhani   1 2
Tom Smulders CS010/Koers 1 19
Jeroen Blondeel 1D 1 18
Bernard Jukema TeamNL 1 18
Thijs Diepenmaat HIK 1 18
Matt Emborsky   2 18
Doug DeWeese   1 17
Simon Lyons Team CRYO-GEN 2 17
Dewi hughes2536   1 15
Leo Smith   1 15
Roman Sarvas (ART) ART 1 15
Pete Pedrotty   1 13
Anson Michael Brooks   1 13
Alonso Cruz   1 13
Hauwaert Damien BZR cycling team 3 13
Jarrid De Weerdt DIRT 1 11
Thomas Byberg Vikings 1 11
J oost B   1 11
Richard da Silva MDCC 1 11
Shane Matias   1 11
Daniel Lewis Team CRYO-GEN 1 11
Troy Delfs - Momentum Cycling   1 10
Dorian Spencer   1 1
Kevin Beres   1 1
C Grade
NameTeamEP
Neil Strenge PSOF 1 7
Martin Cote Equipe JZQc 1 7
Joshua Jones 6638   1 7
Alain Frechette   1 5
Derek Rosner5149   1 5
Greg McPherson PVC   1 5
Christian Piñeiro - TFC TFC 1 5
Tom Waddell BRT 8 44
Craig Christie BRT BRT 4 42
Will "Roadie" Rohde (C) DIRT 1 3
Nick Calame1588   1 3
Justin Ramsey DIRT 1 3
Jan Gregersen DBR 2 23
Simon Derry   1 2
Johan de Niet TeamZL 1 2
Thomas Stocker Race3R 1 18
Jon Sadler (TFC) TFC 1 15
mike catania BRT 1 13
Brian Ross (Phat Basturds) 2477   1 13
Eric N   2 12
Joost Eizema   1 11
Mike Pekrul   1 11
Eddie Wall   2 11
Tim Heikkinen   1 10
Wynn Legon   1 10
Jacob Kjaer DBR 1 10
Paweł Sawicki ZTPL.CC 1 1
D Grade
NameTeamEP
Lisa Cerilli (CRYO-GEN Roadrunners) Team CRYO-GEN 1 7
Andy Rutledge (TTT) TTT 1 10
Massimo Santoni   1 10
Michael (Rudy) Steele   1 10

Team Results

A Grade
TeamResultsPoints
Team CRYO-GEN 5 97
BRT 1 7
WTRL 1 7
FINESSE ECT 1 7
TFC 1 7
Splunk> 1 6
CLR 1 5
Team High Rollers 1 5
Race3R 3 46
ZTPL.CC eRacing 2 40
Vikings 6 40
MIF 1 3
ZSUN 1 3
BathCC 1 29
FUSION ECT 2 28
ATP Racing 1 23
DIRT 2 20
ZRG 1 15
ÅCK 1 15
CLAN KNOX 1 15
TeamNL 2 14
TOP-FIT 1 13
Ski City 1 11
Foudre ⚡️ 1 10
KISS RT 1 10
B Grade
TeamResultsPoints
ØVB 1 9
CORNOGRANDE 1 7
Vikings 2 45
ZTPL.CC 1 4
Team CRYO-GEN 4 37
DIRT 3 35
KISS RT 2 34
Cannondale/4iiii 1 31
CTWT 2 31
TFC 1 3
INDUSTRI 1 3
NYU 1 29
BRT 3 29
Holmenkollen CK 1 25
NLEC 1 23
CS010/Koers 1 19
1D 1 18
TeamNL 1 18
HIK 1 18
BZR cycling team 4 18
Splunk> 1 15
ART 1 15
MDCC 1 11
C Grade
TeamResultsPoints
PSOF 1 7
Equipe JZQc 1 7
DIRT 2 6
DBR 3 33
TFC 2 20
TeamZL 1 2
Race3R 1 18
BRT 13 103
ZTPL.CC 1 1
D Grade
TeamResultsPoints
Team CRYO-GEN 1 7
TTT 1 10