Bolt Race Team


Racing Leagues:



Iron Goat Racing League: 2019 Series 4

Covers races from 23rd June11th August.

Last updated: Wednesday, August 28

Individual results: A Grade | B Grade | C Grade
Team results: A Grade | B Grade | C Grade

Individual Results

A Grade
NameTeamEP
Jesper Olsen   1 9
Jakob Grønbæk LAMONT LAMONT 1 9
Harry Bugden GF Capital/H&E Enterprise 1 7
Anthony Santi-Amantini TRB 1 7
Duane Gran 🔰 Vision 1 7
Paul Waddington VS CYCLES 1 7
Scott Millett TBR Racing 1 5
Dmitriy damynk🇰🇱🇩🇷🇺 KLD 1 5
Simon Lyons Team CRYO-GEN 3 42
Casey Schumm [X] CS_Trix (ATP Racing1) Team X 2 39
Brian Rhoden ( WKG VOMIT ) teamWKG 1 3
Heiko Witt   1 3
Sean Casson(The BRaT Pack) BRT 1 3
Aaron Barry⚡️ [BRT] BRT 2 26
Julian White Team CRYO-GEN 1 26
Steffen Huber 8703   1 23
Gi Blundred teamWKG 3 20
Daniel Lewis Team CRYO-GEN 1 19
Richard Law 🔰 👽 Innovation 1 18
Olivier Hebert Cannondale 4IIII   1 18
Mark Shaw Innovation 2 16
nathan chown   1 15
David Billings BRT 1 15
Jacob K.(Mukki Latte)   1 15
Gavin Beresford6171   2 14
David Whitehouse (WRCC) Walsall Lads 1 13
Piotr Truszczyński [TeamPL] Team Poland 1 13
Ryan Phelps1329 SWOZR 1 11
LYO MAKU2937   1 11
Donny Pascale   1 11
Nicky Manson Vision 2 11
Daisuke Hashimoto   1 11
Tom Grimshaw   1 10
Andrew Kirby Innovation 1 10
Hillary Gray   1 1
Fernando Delvalle BRT 1 1
B Grade
NameTeamEP
Chris Lawson 🦊 [VFOX] Vixen/Fox 1 9
Gregory Nash INTENT 1 9
Darren Glendenning TFC TFC 1 9
Glen Morgan   1 7
Adam Allan   1 7
Jeremy Morton   1 7
Brian MacLeod Isle of Mull   1 7
Jason Murtagh ⚡️BRT BRT 1 7
Russell Brooks   1 7
Darren Bramwell Team AHDR 3 52
Brandon Benham Team MBBC Racing 3 51
kevin jones 7336   1 5
David Penny Team CRYO-GEN 1 5
james van zoeren   1 5
Grape Vine 🦈 Team Italy 1 5
Justin Kaylor   1 5
Josh Ross   1 5
Peter Jeffers (ParramattaCC)   1 4
Robby Parker FinishStrong 2 34
Adrian Kopf   1 3
Paul White   1 3
Neil Green   1 3
Filip Feyaerts BZR cycling team 2 26
Steve Jamison   1 26
Per Erik Eimhjellen Sandane SK 1 23
John Newsome (R3R Backstreet Boys) Race3R 1 21
Fred Doucette   1 21
Chris Lomas(C)   2 20
Ryan Heisler (Sonic Endurance / Slowtwitch) 1204   1 2
Fujio Kato Team AHDR 1 19
Glebster Carr [BRT] BRT 2 18
Volker Dietz   1 17
Ryan McGee [DDC] Dutch Diesel Cyc 1 17
Tom Waddell   3 16
Josh McBee (Seattle!) 4751   1 15
Tomas Jonsson Sz 1 15
Stewart Paul 7787   1 13
Adam Jones   1 13
Andrew Robertson   1 11
Eric Nieminen   1 11
C M Pedal Racing 1 10
Uinseann H   1 10
Andrew Phelps   1 10
Andrew Bray   1 10
Samuel Chenier   1 1
Alan Aslin Team CRYO-GEN 1 1
C Grade
NameTeamEP
Robert Robert   1 9
Peter Walker   1 9
Johan Vos   1 7
Duncan Fortune   1 7
Matthew White   1 7
Paul Foster   1 7
Kevin Kirkham Saints and Spinners CC 1 7
Crystal Strong   1 7
JB   1 5
Paul Ward7226   1 5
Jo Bridson   1 5
Bob Jeff   1 3
JH FlyingCarp   1 18
Dane Farrell IRL 1 18
Ronald Sund Vikings 1 15
John Barry Whitaker WATTBIKE 1 15
Mike Platt   1 13
Mathias Keller Ⓥ Team CRYO-GEN 1 13
Jim McGourty   1 11
stuart brazier   1 11
Ryan French   1 10
Elliot ASY   1 10
Steven Sijmons   1 10
H Bollmann   1 10
Christian Jacobsen   1 10

Team Results

A Grade
TeamResultsPoints
LAMONT 1 9
Team CRYO-GEN 5 87
TRB 1 7
GF Capital/H&E Enterprise 1 7
VS CYCLES 1 7
TBR Racing 1 5
KLD 1 5
BRT 5 45
Innovation 4 44
Team X 2 39
teamWKG 4 23
Vision 3 18
Team Poland 1 13
Walsall Lads 1 13
SWOZR 1 11
B Grade
TeamResultsPoints
INTENT 1 9
Vixen/Fox 1 9
TFC 1 9
Team AHDR 4 71
Team CRYO-GEN 2 6
Team MBBC Racing 3 51
Team Italy 1 5
FinishStrong 2 34
BZR cycling team 2 26
BRT 3 25
Sandane SK 1 23
Race3R 1 21
Dutch Diesel Cyc 1 17
Sz 1 15
Pedal Racing 1 10
C Grade
TeamResultsPoints
Saints and Spinners CC 1 7
IRL 1 18
Vikings 1 15
WATTBIKE 1 15
Team CRYO-GEN 1 13