Bolt Race Team


Racing Leagues:



Criterium Racing League

Event Information

League Standings

Previous Results

Current Standings

Last updated: Monday, November 11

Individual results: A Grade | B Grade | C Grade | D Grade
Team results: A Grade | B Grade | C Grade | D Grade

Individual Results

A Grade
NameTeamEP
Kevin Chapman KISS RT 1 34
Third Wheel (KISS with Finesse) 🚳 KISS FINESSE 1 34
Turbo Willybags Erdinger 1 31
Ozzy Osborne LVIS 1 31
Val Mark /// PCA 💥 1 29
Rune Blaasmo   1 29
Chuck Bunting F+D/FSB FSB/Form+Data 1 27
Dafydd Williams (KISS with Finesse) KISS RT 1 27
david lawson Contact RT 1 25
Adam Machan BRT 1 25
Anders Broberg (63.8N) Team 63.8N 1 23
Pascal Höhn KIRCHMAIR e-Cycling 1 23
VALU Ride 1 ZTBR   1 21
Patrick Allen HNCC Hitchin Nomads 1 21
Fredrik Sääw evalds.se   1 19
Max Haot   1 19
Truls Gronvold   1 17
Johannes Boe Kaluzny BIKEOPTIMIZE 1 17
John Curtin HNCC Hitchin Nomads 2 15
Matthias Blümel [BMPRO] BMPRO 1 15
Stefan Dahl   1 15
Jens Frede Rasmussen FUSION DEVELOPMENT 1 13
Kristian Olofsson Aktivitus 1 13
Anders Kolderup Vikings 1 11
Russell Batchelor Team CLS 1 11
N 8 TeamODZ 1 9
Bart Billen BZR cycling team 1 7
Westy   1 7
Jean-luc crouzilles (WTRL2) WTRL 1 6
Henry Mountain HNCC Hitchin Nomads 1 5
Billy Ramma   1 5
B Grade
NameTeamEP
Richard van Aalst ART 2 101
Richard Cook HNCC Hitchin Nomads 2 84
clement palozzi   1 55
Ash Prestidge RAWSPORT 1 53
Darin Lynch   1 51
Andy Barrie BRT 1 50
Henrik Brendel   1 49
michael shaw Contact RT 1 47
Tom Comb BRT 1 45
Sonic The Hedgehog KISS RT 1 45
Jelmer Slob   1 43
Jim Solloway   1 41
Jake Mann   1 41
Trond Salamonsen Vikings 1 39
Matt Anderson EBR 1 39
lee wingate EBR 1 37
J. ChrzescijanskiPLCR TeamPL 1 35
Morten Jahr Vikings 1 35
Ivo Dahlmans EDS 1 33
Tom Morris HNCC Hitchin Nomads 1 33
Ziga Okorn SLOVENIA 1 31
Quiet Lad TFC 1 31
Konrad Mrozewski TeamPL 1 29
Per Marius Sundby   1 29
christopher jehu 👽 Innovation 1 27
Ben Pavey   1 27
Max Costa Hitchin Nomads 2 26
Joey McGuire   1 25
Rune Hovde [V] Vikings 1 25
Scott Brown HNCC Hitchin Nomads 1 23
Jan-Paul Verboom   1 23
Willbo Baggins   1 21
Rob Dyde   1 21
Jimmy Pantani Evaldsson   1 19
Ferdi Celik TeamNL 1 19
Steve Claxton BRT 1 17
Hans Kropman   1 17
Adam Flowers PCC 1 15
Andrew (The Snail) Allsop Pendente 1 13
Johannes Schaafsma   1 13
Justin Deal SCC 1 12
Andy Cracknell   1 11
Kevin Wake 7475   1 10
Natalie Batey Tricademy 1 10
Steve Griffiths   1 9
Nathan Cracknell   1 9
Tom Plumb   1 8
Jarrid De Weerdt   1 8
Alice Larkin   1 7
Mikael Eklund 1809 INDUSTRI 1 7
Andrew Langdon   1 6
Kay Clauberg   1 6
Scott Main [BRT] BRT 1 5
Robbie Marsh   1 5
C Grade
NameTeamEP
Phil Parsley MCC   1 42
Michael Petersen DBR 1 39
Dylan Kershner   1 37
Peter Enserer(KC) KIRCHMAIR e-Cycling 1 35
Mel Bridgewater   1 34
Paul Molesworth SCC 1 33
Greg XVX LBCC 1 31
Gwydion ab Ifan 4702   1 31
Vincent Gariepy   1 29
Adam Broughton BW Cycling 1 29
Lars Bo Jensen   1 27
Andrew Gaskell   1 27
Daniel Farren   1 25
Aaron Z   1 25
Mark Mortimer TFC 1 23
Mark Bowden HNCC Hitchin Nomads 1 23
Mark Loosley Hitchin Nomads 1 21
Jamie Medford   1 21
Kasper Lincke DBR 1 19
Dennis Carlmeyer   1 19
Oliver 9953Nick   1 17
RR SM   1 17
Nicolai Eskildsen [DBR] DBR 1 15
Peter Blichfeld   1 15
Arnaud Holstege   1 13
pato briggs Rowe & King 1 13
Neil Burroughs8116   1 11
Jan Gregersen DBR 1 11
George Grant   1 9
Mike Daniels   1 9
Elliott Harbottle   1 8
Alistair Brown   1 7
Jonas Drabiniok   1 7
Matthias Kunz6851   1 6
Peter Prior   1 6
Richard de Boer   1 5
Neil Spinney TWWB 1 5
Frederik Foulon BZR cycling team 1 4
Joseba DiazdeV   1 3
D Grade
NameTeamEP
Matthew Jones (Team MGS) Hitchin Nomads 2 21
Reinhart De Bock   1 18
Louis Ramos Team BMTR 1 15
Rose Garner BRT 1 13
Fabrice EMONNET3294   1 9
William Hearn   1 7
Steven Römer BZR cycling team 1 7
Hondo VicTex (TnR)   1 5
Paul Wright HNCC 2005 Hitchin Nomads 1 5
Alnius   1 3
Julian Hudson BRT 1 3

Team Results

A Grade
TeamResultsPoints
KISS RT 2 61
Hitchin Nomads 4 41
KISS FINESSE 1 34
Erdinger 1 31
LVIS 1 31
/// PCA 💥 1 29
FSB/Form+Data 1 27
Contact RT 1 25
BRT 1 25
Team 63.8N 1 23
KIRCHMAIR e-Cycling 1 23
BIKEOPTIMIZE 1 17
BMPRO 1 15
Aktivitus 1 13
FUSION DEVELOPMENT 1 13
Team CLS 1 11
Vikings 1 11
TeamODZ 1 9
BZR cycling team 1 7
WTRL 1 6
B Grade
TeamResultsPoints
Hitchin Nomads 6 166
BRT 4 117
ART 2 101
Vikings 3 99
EBR 2 76
TeamPL 2 64
RAWSPORT 1 53
Contact RT 1 47
KISS RT 1 45
EDS 1 33
SLOVENIA 1 31
TFC 1 31
Innovation 1 27
TeamNL 1 19
PCC 1 15
Pendente 1 13
SCC 1 12
Tricademy 1 10
INDUSTRI 1 7
C Grade
TeamResultsPoints
DBR 4 84
Hitchin Nomads 2 44
KIRCHMAIR e-Cycling 1 35
SCC 1 33
LBCC 1 31
BW Cycling 1 29
TFC 1 23
Rowe & King 1 13
TWWB 1 5
BZR cycling team 1 4
D Grade
TeamResultsPoints
Hitchin Nomads 3 26
BRT 2 16
Team BMTR 1 15
BZR cycling team 1 7